Poradnia dietetyczna

SuperSlim

  

Opis wizyt:

W skład I wizyty wchodzi między innymi: analiza składu ciała, pomiar ciśnienia tętniczego, pacjent otrzymuje dietę oczyszczająca, udzielana jest pierwsza porada dietetyka. Pacjent otrzymuje od dietetyka pierwszą przykładową ropiskiem, dotyczącą tego co ma spożywać po diecie oczyszczającej.Trzy godziny przed pierwszą wizytą nie należy nic jeść. Czas trwania I wizyty około 1 godzina. Więcej informacji na temat wizyt znajduje się na stronie internetowej

W skład II wizyty wchodzi między innymi: analiza składu ciała- z omówieniem postępu terapii dietetycznej, analiza sposobu żywienia pacjenta- dietetyk omawia z pacjentem popełniane przez niego błędy żywieniowe, pacjent otrzymuje wykaz produktów spożywczych z uwzględnieniem jednostek chorobowych, wraz z określeniem porcji, które może spożywać będąc na diecie, kilkanaście przepisów przypisanych pod konkretny posiłek (propozycje na I śniadania, II śniadania, obiady, podwieczorki i kolację), program aktywności fizycznej, przeprowadzany jest wywiad pod dietę. Druga wizyta trwa około 1 godziny.

W skład III wizyty wchodzi między innymi: analiza składu ciała- z omówieniem postępu terapii dietetycznej, indywidualnie ułożony jadłospis. Układamy jadłospis oddzielnie dla każdego pacjenta (nie drukujemy tzw. „gotowców” z komputera), uwzględniamy możliwości i zdolności kulinarne, tryb i czas pracy, możliwości finansowe pacjenta, dostosowujemy obiady pod cały dom. W diecie uwzględnione są też małe przyjemności np. lody z owcami, lampka czerwonego wina, szklanka piwa, kilka kostek czekolady- zależnie od indywidualnego życzenia pacjenta. Przykładowo np. niedziela wygląda tradycyjnie czyli I śniadanie np. kiełbaska na ciepło, II śniadanie i podwieczorek- jakaś przekąska np owoc , kanapki, obiad np: rosół, dietetyczne kluski śląskie, dietetyczna rolada drobiowa, wołowa lub wieprzowa i surówka, kolacja np sałatka lub twarożek i to wszystko mieści się w około 1000- 1200 kcal. Wszystko ustalane w zależności od życzenia pacjenta.

W skład wizyty kontrolnej wchodzi między innymi: analiza składu ciała- z omówieniem postępu terapii dietetycznej, w razie życzenia pacjent otrzymuje przepis na dietetyczną wersję potrawy, na którą ma ochotę np. ciasto, placek ziemniaczany. Osoby, które nie potrafią „żyć z przysłowiową kartką „ czyli mających problem z przestrzeganiem diety otrzymuje od dietetyka na wizytach kontrolnych przepisy na dietetyczne potrawy i jeżeli gotuje według nich waga spada, troszkę wolniej niż na ściśle określonej diecie. Czas trwania wizyty kontrolnej około 15 minut.

W skład wizyty kontrolnej z nowym jadłospisem wchodzi między innymi: analiza składu ciała- z omówieniem postępu terapii dietetycznej,nowa rozpisana dieta 7 dniowa, która uwzględnia uwagi i nowe życzenia pacjenta. Czas trwania wizyty około 15 minut.

Stabilizacja jest to rozszerzanie jadłospisu bazowego o 100 kcal na etap. Pacjent otrzymuje od dietetyka jadłospis bazowy rozszerzany stopniowo o 100 kcal podzielony na kilka etapów. Czyli około 4-7 diet o zwiększanej stopniowo kaloryczności indywidualnie ułożonych pod daną osobę.

Analiza składu ciała

Analiza składu ciała- jest bardzo szczegółowym badaniem. W cenie usługi jest wykonanie badanie wraz z pomiarami antropometrycznymi i omówieniem jego wyników, kolorowy wydruk graficzny wyników przeprowadzonego badania.

Zobacz jak wygląda Analiza składu ciała 

W skład badania wchodzi:

• pomiar masy ciała i wzrostu.

•  określenie masy  tkanki tłuszczowej  w kilogramach w organizmie

pacjenta.

• określenie procentowej zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie

pacjenta.

•  określenie beztłuszczowej masy ciała pacjenta.

•  określenie zawartości wody całkowitej w organizmie pacjenta.

•  określenie masy protein i minerałów w organizmie pacjenta.

• określenie poziomu tłuszczu trzewnego w organizmie pacjenta.

• określenie powierzchni tłuszczu trzewnego w organizmie pacjenta.

•  segmentowa analiza tkanki tłuszczowej i beztłuszczowej masy ciała

(prawego ramienia, prawej nogi, lewego ramienia, lewej nogi oraz

tułowia)- czyli określenie ilości tkanki tłuszczowej i beztłuszczowej

masy ciała w danych partiach naszego ciała

•  pomiar masy mięśni szkieletowych i organów wewnętrznych w

organizmie pacjenta.

•  określenie wagi wzorcowej oraz BMI pacjenta.

•określenie wieku metabolicznego pacjenta (na podstawie tego badania

można określić na ile lat wygląda wewnętrzny stan naszego organizmu).

• określenie podstawowej przemiany materii pacjenta (jest to ilość energii

zużywana przez nasz organizm na podstawowe funkcje życiowe np.

oddychanie, trawienie, utrzymanie stałej temperatury ciała itd.)

• określenie całkowitej przemiany materii (jest to ilość kalorii jaką

musimy spożyć aby nas bilans energetyczny wyszedł na 0, czyli tak ilość

energii, która spalamy w ciągu dnia)

• określenie rodzaju budowy ciała (podział na 9 typów)

• przewodnik kontroli (określenie ilości tkanki tłuszczowej oraz

mięśniowej do kontrolowania, określenie celu do kontrolowania, czasu

koniecznego do osiągnięcia zmian w budowie ciała)

• określenie kaloryczność zalecanej diety oraz ilość tkanki tłuszczowej /

mięśniowej do cotygodniowej kontroli / ilość kalorii do spalenia

w trakcie ćwiczeń indywidualnie dla pacjenta

• pomiar obwodu talii pacjenta.

• określenie WHR (jest to stosunek obwodu talii do obwodu bioder)

• na podstawie kilku przeprowadzonych analiz składu ciała można określić

zmiany w budowie ciała

Przeciwskazania do badania:

• defibrylatory i stymulatory serca

• epilepsja

• ciąża

Pomiar badania może zakłócić:

• posiadanie metalowych implantów w ciele

• w dniu badania: miesiączka.

Poradnia dietetyczna SuperSlim pracuje na najnowocześniejszym i bardzo dokładnym analizatorze medycznym firmy Jawon Medical, który pozwala na uzyskanie wyników badania o bardzo wysokiej dokładności. Ze względu na wykorzystanie 5 parametrów pomiarowych badanie Metodą Bioimpedancji Elektrycznej (BIA) Tetra Poladaje możliwość uzyskania dokładnych danych również dla osób starszych, dzieci, sportowców, osób bardzo szczupłych lub bardzo otyłych. Metoda Tetra Polarna mierzy oddzielnie prądy płynące z elektrod prądowych do elektrod napięciowych (które wykrywają impedancję). Oporność kontaktowa jest zminimalizowana, co wpływa na wysoką dokładność analizy danych. Wieloczęstotliwościowa Bioelektryczna Impedancja (Multi-Frequency Bioelectrical Impedancje Analysis: MFBIA)  Również wykorzystanie do pomiaru w analizatorach firmy Jawon Medical od 3 do 6 różnych częstotliwości prądu w zakresie 1kHz do 1000 kHz, co pozwala na dokładne spenetrowanie tkanek całego ciała i w efekcie uzyskanie wysokiej dokładności wyników. Precyzyjne wyniki analizy składu ciała analizatorów Jawon Medical są ustalane na podstawie porównania współzależności całkowitej zawartości wody pomiędzy analizatorem składu ciała Jawon Medical a metodą rozcieńczenia izotopowego. Na drukowanych arkuszach danych wskazane są nie tylko wyniki pomiarów, ale również ich interpretacja oraz prawidłowe zakresy poszczególnych składników, w oparciu o wagę wzorcową (BMI 22).

Porada prosta

Porada prosta- usługa polega na spotkaniu pacjenta z dietetykiem, który udziela mu porad na temat zasad żywienia w danej jednostce chorobowej.

W przypadku klientów chorujących na klika jednostek chorobowych,

w których jedna choroba wyklucza produkty zalecane w drugiej warto jest skorzystać z 2 porad. Dietetyk przygotowuje w takiej sytuacji indywidualnie dobrane pod stan zdrowia pacjenta zalecenia żywieniowe i dokładnie je omawia.

Kursy/szkolenia

Prelekcje- jet to usługa podlegająca na wykonaniu pojedynczej prelekcji/wykładu lub cyklu prelekcji/wykładów z wybranego zagadnienie

z zakresu dietetyki ogólne, klinicznej, zasad prawidłowego żywienia, zasad żywienia w danej jednostce chorobowej np. zaburzenia odżywiania, zasady żywienia w cukrzycy, żywienia przedszkolaka itd. Spotkania jest organizowane q  formie prezentacji multimedialnej wyświetlanej poprzez projektor, ma ono charakter edukacyjny. Wykład połączony jest z dyskusją. Dołączone są materiały szkoleniowe dla każdego uczestnika wykładu. Usługa ta może być również połączona z wykonaniem analizy składu ciała u każdego uczestnika.

Warsztaty pokazowe- jest to usługa adresowana głównie dla najmłodszych grup wiekowych. Polega ona na zorganizowaniu krótkiego wykładu z danego tematu połączonego z zajęciami pokazowymi. Przykładowo- krótka pogadanka na temat zasad żywienia połączona z pokazaniem dzieciom ile cukru zawiera dany napój, ile ziemniaków zużywa się na klasyczną porcję frytek itd. Dzieci  nalewają do jednej szklanki wodę mineralną, do 2 np. coca-colę, następnie słodzą wodę mineralną taką samą ilością cukru jaką zawiera ten napój, następnie każe się im wypić najpierw coca-cole, a później posłodzoną wodę (z reguły żadne dziecko nie jest stanie wypić wody ponieważ jest ona zbyt słodka). W ten obrazowy sposób można dotrzeć do dzieci i uwidocznić im różne ważne informacje.

Zajęcia dla dzieci wraz z rodzicami- jet to usługa podlegająca na wykonaniu pojedynczej prelekcji/wykładu  lub cyklu prelekcji/wykładów połączonych z warsztatami pokazowymi z wybranego zagadnienie z zakresu dietetyki ogólne, klinicznej, zasad prawidłowego żywienia, zasad żywienia w danej jednostce chorobowej np. zaburzenia odżywiania, zasady żywienia w cukrzycy, żywienia przedszkolaka itd. Zajęcia są organizowane w sposób zrozumiały dla dzieci i interesujący dla rodziców. Przykładowo- dietetyka omawia rodzicom jak powinno  wyglądać prawidłowe żywienie ich dzieci, a dzieci w tym czasie rysują swoją rodzinę (na rysunku dziecka ma być uwzględniona masa ciała członków rodziny), następnie omawiane są rysunki i z uwzględnieniem tego, że otyłość to z reguły choroba dotykająca znacznej ilości członków danej rodziny (w wyraźny sposób to widać na rysunkach sporządzonych przez dzieci) itd.

Oferta szkoleniowa skierowana dla sanatoriówjest- to usługa skierowana dla sanatoriów. Oferujemy przeprowadzenie kursu/ szkolenia/ prelekcji z danego tematu np. z diety strukturalnej, zasad obowiązujących podczas stosowania diety ubogoenergetycznej itd.

Jadłospisy do żywienia zbiorowego

Jadłospisy do żywienia zbiorowego- jest to usługa polegająca na ułożeniu jadłospisu przeznaczonego do żywienia zbiorowego określonej grupy z uwzględnieniem zapotrzebowania energetycznego, zapotrzebowania na białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy, mikro i makroelementy danej grupy. Skierowana ona jest do zakładów zajmujących się żywieniem zbiorowym np. stołówek szkolnych, firm cateringowych itd.